Czym jest ARTgimzak?

Podstawa programowa edukacji artystycznej przedmiotu zajęcia artystyczne oprócz treści programowych zaleca warunki oraz sposoby ich realizacji w których m.in. czytamy, że "należy stwarzać możliwość publicznego prezentowania efektów pracy uczniów w ramach zajęć artystycznych...", co czynimy z wielką radością. Zapraszam do ARTgimzaka - krainy młodości, żywiołu, energii, muzycznych fascynacji i inspiracji!

Czym jest sukces? Jaka jest jego miara? Czy każdy musi odnieść sukces? Czy sukces jest pożądany czy raczej wartościowy? Czy do sukcesu należy dążyć za wszelką cenę? Czy sukces ma swoją definicję? Czy w ogóle można osiągnąć sukces?

Nasi uczniowie w roku szkolnym 2012/2013, w ramach realizacji projektu edukacyjnego wykonali film promujący Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Zakrzewie. Ten kreatywny materiał zebrali ówcześni uczniowie klas I, dziś już absolwenci naszej szkoły. Przyznam szczerze, iż kolejny raz z przyjemnością obejrzałem tę produkcję. Wraz z filmem wróciło mnóstwo wspomnień. Ahhh, to były czasy.... . Pozdrawiam i miłego odbioru!

Wielkanocnych inspiracji nasi uczniowie mieli całe mnóstwo. Wzajemnie uczyli się piec rogaliki, faworki oraz tworzyć pisanki i baranki.

O słynnym artyście z Vinci z całą pewnością słyszał każdy. Leonardo często był opisywany jako archetyp „człowieka renesansu”, którego niespożytej ciekawości dorównywała siła jego kreatywności. Żyjący przed wiekami uczony i genialny wynalazca zainspirował uczniów naszego gimnazjum do działań mających na celu stworzenie idei, koncepcji oraz nowych skojarzeń, czy też powiązań z istniejącymi już ideami bądź koncepcjami. Mam nadzieję, że to kreatywne myślenie zaprowadzi niejednego ucznia naszej szkoły do oryginalnych i stosowanych rozwiązań w dziedzinie inżynierii. Oceńcie sami, czy ci młodzi konstruktorzy z naszej szkoły zasługują na uzyskanie tytułu zawodowego inżyniera.

Zawody rzemieślnicze, te w których człowiek jest przedsiębiorcą, we własnym imieniu i na własny rachunek wykonuje działalność gospodarczą, powoli wracają do łask. Postęp globalizacyjny, w którym - swojego czasu - pokładano ogromną nadzieję, nie jest w stanie zastąpić pracy ludzkich rąk.

Ponieważ swoje możliwości doskonale znamy, podczas zajęć artystycznych zajęliśmy się poszukiwaniem predyspozycji mistrzowskich. Na warsztat wzięliśmy najpierw krawiectwo. Obróbka surowców wtórnych wprawiła w zakłopotanie niejednego z nas. Szybko okazało się jednak, że butelki, folia, papier i tworzywa naturalne świetnie nadają się do tworzenia futurystycznych strojów. W dodatku przekonaliśmy się, że to jest przyjemne. Kojarzyć się nam będzie ono już nie tylko z łataniem dziur, czy łączeniem tkanin ale również - a może przede wszystkim - z projektowaniem mody.

Jeżeli ktoś chciałby wejść w posiadanie prezentowanej ekspozycji, rosimy o kontakt . Postaram się sprostać gustom najbardziej wymagających klientów.